Služby

Preventivní stomatologie

Preventivní stomatologie

Součástí preventivní stomatologie jsou pravidelné prohlídky a ošetření dentální hygienistkou. Základem prevence je správná péče o chrup a dásně....

Součástí preventivní stomatologie jsou pravidelné prohlídky a ošetření dentální hygienistkou. Základem prevence je správná péče o chrup a dásně. Pravidelná péče umožňuje zabránit vzniku zubního kazu a zánětu dásní – tzv. paradentóze. K vyšetření a diagnostice nám napomáhají digitální zobrazovací přístroje - Rentgenový přístroj, OPG přístroj, stomatologický mikroskop a další zvětšovací technologie které: 

  • umožňují zobrazit kazy a nevyhovující výplně, 
  • umožňují zobrazit kazy v místech nepřístupných lidskému zraku – v mezizubních prostorech a pod výplněmi.
Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie se zabývá nejen korigováním zubních defektů, ale také prevencí v podobě zapečetění právě prořezaných zubů u dětí a podporou...

Záchovná stomatologie se zabývá nejen korigováním zubních defektů, ale také prevencí v podobě zapečetění právě prořezaných zubů u dětí a podporou profesionální a domácí ústní hygieny. 

Pro výplně zubů vybíráme z několika druhů výplní: 
  • Fotokompozitní výplně
    Řadíme je k estetickým výplním – tzv. bílým. Jsou dostatečně odolné. Jsou to důležité materiály pro  co nejšetrnější rekonstrukci zubů. 
  • Skloionomerní výplně
    Skloionomerní cementy jsou mléčně zbarvené materiály. Jsou dostatečně odolné. Mají antikariézní vlastnosti a jednoduchou manipulaci. 
  • Amalgamové výplně- dnes používané minimálně 
    Patří mezi nejstarší typ výplně. Jsou pevné a odolné ke žvýkacím silám. Amalgamové výplně mají antibakteriální účinky. Ale jejich užití je možné pouze v omezené indikaci a  často vede ke zbytečné destrukci zubu. 
Dětská stomatologie

Dětská stomatologie

Dočasné zuby vyžadují stejnou pozornost a péči jako zuby stálé. Při první návštěvě zubní ordinace se děťátko seznamuje s prostředím zubní ordinace,...

Péče o dočasné zuby

Ve věku jednoho roku by dítě mělo absolvovat první kontrolu u zubního lékaře. Doporučuje se, aby zubního lékaře matka navštívila již v těhotenství – maminka se dozví, jak a kdy začít pečovat o zoubky svého dítěte, na co si dát pozor a kdy je čas začít chodit s dítětem na pravidelné preventivní prohlídky.

Dočasné zuby vyžadují stejnou pozornost a péči jako zuby stálé. Při první návštěvě zubní ordinace se děťátko seznamuje s prostředím zubní ordinace, ohmatá si nástroje, seznámí se s lékařem i sestřičkou. Možná si i nechá spočítat zoubky.

Maminka se dozví, jakou zubní pastu používat a v jakém množství, také to, jak správně dítěti zoubky čistit. Včasné ošetření kazu v mléčném chrupu má značný význam pro ústní zdraví. Zkažené zoubky a ponechané kořínky povedou jen k bolestivým komplikacím, kterým jde předcházet.

Péče o stálé zuby

U dětí ve věku 5 – 6 let se prořezávají první stálé zuby. Pokud zubař uzná za vhodné, je možné zuby s hlubokými jamkami a rýhami na kousací ploše zapečetit. Rýhy a hluboké jamky jsou místa těžce přístupná pro kartáček a častěji zde dochází již po prořezání zubu ke vzniku zubního kazu. Pro předcházení tohoto stavu se do rýh a jamek aplikuje „pečetidlo“ – bílá výplň.

Estetická stomatologie

Estetická stomatologie

Cílem moderní stomatologie je dokonalá rekonstrukce zubních tkání, jak po stránce funkční, tak po stránce estetické. Používáme materiály a pracovní...

Cílem moderní stomatologie je dokonalá rekonstrukce zubních tkání jak po stránce funkční, tak po stránce estetické. Používáme materiály a pracovní postupy, které tyto požadavky splňují. Ke zhotovení většiny vyplní používáme světlem tuhnoucí pryskyřice = bílé výplně s důrazem na zachování maxima zdravých zubních tkání. 

Rozsáhlejší defekty zubních tkání nahrazujeme dentální bezkovovou keramikou a dalšími moderními estetickými materiály. Ty poskytují v kombinaci s moderními adhezivními upevňovacími systémy trvanlivé a krásné řešení. Jsou biokompatibilní, nealergizující.

Mezi nejvyužívanější zákroky patří: 
  • bělení zubů, 
  • zubní fasety, 
  • zubní korunky, 
  • zubní můstky, 
  • keramické výplně (inlay, onlay, overlay),
  • bílé výplně (fotokompozit).
Zubní náhrady

Zubní náhrady

Zubní náhrady představují řešení, která dokáží nahradit chybějící zuby. Jejich úkolem je nahradit zub nejen vizuálně, ale i funkčně. Využívají...

Zubní náhrady představují řešení, která dokáží nahradit chybějící zuby. Jejich úkolem je nahradit zub nejen vizuálně, ale i funkčně. Využívají se tehdy, pokud již není žádná možnost zachránit poškozený či jinak problematický zub, případně pokud zub již v zubořadí chybí. 

Všechny zubní náhrady se vyhotovují individuálně a přesně na míru pacientovi, tak aby dokonale vyhovovali klientovi a vyplnili potřebný prostor.  

Možnosti zubních náhrad: 
  • Zubní korunky (metalokeramika, keramika, zircon, kompozitní)
    Jedná se o náhrady využívané v případě ztráty tvrdých zubních tkání způsobené kazem nebo k jejich ztrátě došlo při úrazu.. 
  • Zubní můstky (metalokeramika, keramika, zircon, kompozitní)
    Nahrazují mezeru po jednom či více chybějících zubech.
  • Zubní fazety
    V případě, že zub není poškozen, jednoduchou a estetickou pomůckou jsou fazety. Ty se používají například v případech, kdy došlo k odštípnutí části zubu následkem úrazu, nebo v případě nerovného a poškozeného povrchu zubů. 
  • Keramické výplně
    Keramické/kompozitní výplně se využívají zejména pro rozsáhlejších vady, pokud nelze zub opravit plombou. Rozeznáváme 3 druhy výplní: inlay (nahrazuje menší část zubu), onlay (nahrazuje větší část zubu), overlay (využívá se na zadní zuby - žvýkací plochy). 
  • Implantáty
    Implantát je titanový šroub, který je menším chirurgickým zákrokem zaveden do čelisti. Jeho úkolem je vytvořit stabilní a plně fixovanou základnu pro nový zub. Po zhojení ranky se nasadí zubní korunka, podle potřeby i zubní můstek. 
  • Snímatelné celkové náhrady
    Nahrazují všechny chybějící zuby. 
  • Snímatelné částečné náhrady
    Nahrazují velké množství chybějících zubů. 
Zubní implantáty

Zubní implantáty

Implantáty fungují jako umělé zubní kořeny, které mohou nést pevné protetické práce - korunky nebo můstky. Díky nim se tak zhotoví náhrady, které...

Implantáty fungují jako umělé zubní kořeny, které mohou nést pevné protetické práce - korunky nebo můstky. Díky nim se tak zhotoví náhrady, které nahrazují zuby jako takové v rozsahu od jednoho zubu až po celý zubní oblouk. Komplex implantát-korunka pak slouží jako plnohodnotná náhrada chybějícího zubu. 

Na rozdíl od snímatelné náhrady jsou implantáty vsazeny natrvalo, a není je tedy třeba na noc vyndávat. Výhodou je, že v případě potřeby je možné korunku či můstek bezbolestně a snadno sejmout, opravit a nasadit zpět. 

Životnost zubních implantátů 

Při správné péči o zubní implantáty můžete počítat s jejich doživotním používáním. Důležitá je správná péče a hygiena, jakož i pravidelné profesionální čištění v ordinaci, které se provádí jednou za šest měsíců. 

Endodontické ošetření zubů

Endodontické ošetření zubů

Jedná se o ošetření zubních kanálků – kořenů zubů. Provádíme strojové opracování a ošetření kořenových kanálků.

Jedná se o ošetření kořenového systému zubu například z důvodu zánětu zubní dřeně, infikovaných kořenových kanálků nebo po úrazech. Stomatolog zbaví dřeňovou dutinu a kořenové kanálky jejich obsahu, zub vydezinfikuje a natěsno vyplní. Účelem tohoto ošetření je zachování zubu a obnova jeho funkce. Ošetření kořenových kanálků provádíme pomocí mikroskopu nebo jiné zvětšovací techniky.

Mikroskop má zásadní význam při práci s kořenovými kanálky, jelikož vnitřní prostor zubu je pouhým okem těžko rozpoznatelný a úspěšnost ošetření bez optické zvětšovací techniky se pohybuje pouze okolo 80 %. Mikroskop nám dává možnost dokonalého přehledu o prostředí, které ošetřujeme, a jistotu kvalitního ošetření i tak malých míst, jakými jsou kořenové kanálky. 

CEREC - stomatologický robot

CEREC - stomatologický robot

CEREC je stomatologický robot, který umožňuje výrobu zubních náhrad, tedy korunek, fazet, můstků stejně jako inlejí a onlejí (náhrada zubních...

Dokonalé zuby na počkání - CEREC je stomatologický robot, který umožňuje výrobu zubních náhrad, tedy korunek, fazet, můstků stejně jako inlejí a onlejí (náhrada zubních výplní), během jediné návštěvy u zubaře. Přístroj se skládá ze skeneru vybaveného 3D kamerou, obsahuje software, který navrhne 3D model zubní náhrady na základě pořízeného snímku, a konečně z obráběcího zařízení, jež vyfrézuje z keramiky (zircon, kompozitní materiály) požadovanou zubní náhradu během několika minut. Využívané celokeramické materiály jsou velice odolné, pevné, chrání zuby proti kazu a navíc výborně vypadají. Mnoho lidí ze showbyznysu s hollywoodským zářivým úsměvem má zhotovené zuby právě touto metodou, i když to na první pohled nemusí být znát. 

Přehrát video
Dentální hygiena

Dentální hygiena

Většina obtíží postihující zuby a okolní tkáně je důsledkem zubního povlaku, který na zubech ulpívá. Pravidelnou dentální hygienou je možné předejít...

Slovo “prevence” je ve stomatologii skloňované ve všech pádech. Především pak v oblasti, která se nazývá dentální hygienou a která je nezbytnou součástí celkové zubní péče. Zubní hygienistka nebo lékař vám odstraní zubní kámen a zubní plak, který je příčinou zánětu dásní, parodontózy a zubního kazu. Dále vám odstraní případné pigmentace a vysvětlí, jak každodenně o chrup pečovat, a tím si zajistit krásný a zdravý úsměv. 

Dentální hygienistka provádí následující úkony: 
  • odstranění zubního kamene,
  • pískování zubů přístrojem airflow,
  • výuka správné péče o váš chrup,
  • bělení zubů.
Bělení zubů

Bělení zubů

Bělení zubů předchází preventivní prohlídka a dentální hygiena. Je třeba vyloučit přítomnost zubních kazů a odstranit zubní kámen či povrchové...

Ordinační bělení zubů 

Metoda Pure Whitening je jednou z nejúčinnějších a zároveň nejšetrnějších metod bělení zubů ve stomatologické praxi. Metoda využívá na míru vyrobené průhledné dlahy, do kterých si klient aplikuje speciální bělící gel. Při této metodě se bělí přibližně 2 hodiny. Jde o metodu rychlou a zaručeně účinnou. 

Bělení zubů předchází preventivní prohlídka a dentální hygiena. Je třeba vyléčit zánět dásní popřípadě paradentózu a odstranit zubní kámen či povrchové pigmentace.

Tomuto typu bělení předchází domácí bělení.

Domácí bělení zubů 

Pro domácí bělení zubů jsou pacientům na míru zhotoveny nosiče gelu, do nichž si gel doma aplikují sami. Gel se aplikuje na noc – a to po dobu dvou týdnů. Nosiče pacientům zůstávají, používají je k opakovanému přebělení jednou za 2-3 měsíce.